از بین بردن غبغب

چربی ها در هر محلی از بدن که باشند دیده نمی شوند ولی غبغب را نمی شود پنهان کرد . علت بوجود آمدن غبغب ضعیف شدن عضله ها است که مهمترین آنها چاق شدن و ارثی بودن و پیری است چند شیوه خانگی را برایتان پیشنهاد میکنیم که کارساز هستند :


*آدامس جویدن میتونه ماهیچه های فکر رو سفت کنه. همچنین سیستم گوارش رو فعال میکنه. در هر حال باید یادتون باشه که هر روز بیشتر از ده دقیقه آدامس نجوید.

*یه ماسک گلیسیرین میتونه پوست رو سفت کنه. یه قاشق غذاخوری گلیسیرین، نصف قاشق غذاخوری نمک اپسوم (سولفات منیزیم) و چند قطره روغن نعناع رو با هم مخلوط کرده و اون رو روی صورت، گردن و چانه بذارین. ده دقیقه بهش زمان داده و بعد با آب خنک بشورینش. این کار رو سه بار در هفته انجام بدین.


*سفیده تخم مرغ هم تاثیری شبیه به گلیسیرین داره، چون به سفت نگه داشتن پوست کمک میکنه. سفیده تخم مرغ رو با یه قاشق غذاخوری شیر، آب لیمو، عسل و چند قطره روغن های ضروری مخلوط کرده و این ماسک رو روی صورت و گردن بذارین.  پنج دقیقه بذارین بمونه و بعد با آب سرد بشورین. این کار رو سه بار در هفته تکرار کنین.

 

*ورزش چانه به خلاص شدن از غبغب کمک میکنه. ساده ترین ورزش اینه که دهانتون رو به اندازه که میتونین باز کرده و زبانتون رو بیرون بیارین. تا ده بشمارین و دوباره انجام بدین و این کار رو ده بار تکرار کنین. این ورزش به سفت کردن فوری عضلات چانه کمک میکنه.

/ 0 نظر / 64 بازدید